Doprava zdarma od 1 500 Kč.
Neohodnoceno

Tramín červený 2021 Víno tiché lahvové 0,75 L, výběr z hroznů, č. š. 9/21

Polosuché jakostní víno s přívlastkem Výběr z hroznů. Víno zlatožluté, intenzivnější barvy než u jiných odrůd, s jasnými zlatavými odlesky a vysokou viskozitou. Ve vůni čajová růže, koření s jemným tónem muškátu. V chuti plné, dlouhotrvající s vyšším obsahem alkoholu, extraktu a svěží kyselinkou.

Skladem
Kód: TC21
289 Kč
Kategorie: Bílé víno
Druh vína: Polosuché víno
Klasifikace: Výběr z hroznů
Alkohol: 12,89 %
Zbytkový cukr: 7,3 g/l
Kyseliny: 8,7 g/l
Bezcukerný extrakt: 29,9 g/l
tramin cerveny 2021 vz
Tip

Medaile

O POHÁR KARLA IV. - zlatá medaile

 

Tramín červený 2021. Polosuché jakostní víno s přívlastkem Výběr z hroznů. Víno zlatožluté, intenzivnější barvy, než u jiných odrůd, s jasnými zlatavými odlesky a vysokou viskozitou. Ve vůni čajová růže, koření a jemné tóny muškátu. V chuti plné, dlouhotrvající s vyšším obsahem alkoholu, extraktu a svěží kyselinkou. 

Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 9/21.

 

Odrůda Tramín červený

Typová vína Tramínu jsou ve vůni osobitá, snadno rozpoznatelná, mají intenzívní kořenitě medové až bezové vůně a koncentrované, kořenité chuti. Ve vůni a chuti můžeme hledat čajovou růži, koření, med, hrozinky, tropické ovoce, kompotované ovoce, meruňky, květ fialky či pivoňky, zázvor, skořici, lékořici, karamel, liči, mango, mučenku, grapefruit, květ černého bezu. ale někdy se mohou přidat také muškátové tóny. Vína jsou charakterizována jako silná, alkohol není v rovnováze s kyselinami. Vhodnost ke skladování je průměrná až dobrá, pokud má víno vyšší aciditu. Ležením v láhvi se aroma zušlechťuje.

Tramín je jednou z našich nejzajímavějších odrůd, přímo předurčenou pro naše severní vinohradnické oblasti. Jednak je jeho nezaměnitelné víno zcela výjimečné a nedaří se ho nahradit jinou, pokud možno plodnější a na pěstování příjemnější odrůdou, jednak nám dal celou řadu skvělých odrůd a dá se očekávat, že ještě nějaké vyšlechtěny budou. Při koštech je druhou odrůdou, která dojde, hned po Pálavě, zásluhu na tom mají v nemalé míře ženy, pro které je velmi atraktivní. Při ochutnávkách ve sklípku na něj často ani nedojde, přestože víte o v koutku zastrčeném demižonku, vinař si ho nechá pro sebe. Anebo, aby ještě vylepšil dojem a zanechal výraznou vzpomínku, nabídne ho jako klenot ke konci ochutnávky, protože srovnání s Tramínem, obzvláště s tím s vyšším zbytkovým cukrem, by ostatní odrůdy příliš poškodilo. Dá se předpokládat, že plocha, osazená Tramínem, časem ještě mírně stoupne a Tramín si to i přes nižší úrodnost a vyšší pracnost jistě zaslouží.

Vína hlouběji vychlazená lze podávat jako sklenku aperitivu. Často se nabízejí jako doprovod předkrmů, zejména paštiky z husích jater. Suché Tramíny se doporučují k cibulovému koláči nebo k uzeným rybám, k úhoři. Sladké výběry se zbytkem neprokvašeného cukru se hodí k sýrům s modrou plísní nebo k ovčím či kozím sýrům v závěru stolování. Díky neobvyklému aroma a plnosti chuti po liči patří Tramín k těm málo vínům, která se hodí ke kořeněnému jídlu. Proto lze vína Tramínu podávat i k některým exotickým, silně kořeněným pokrmům asijské kuchyně, případně ke sladkým úpravám masa. Velmi sladké Tramíny se často podávají na závěr stolování ke sladkým zákuskům, jako je tvarohový, nebo švestkový koláč.


Nakupujte bílé víno on-line Pod Kumstátem a vychutnejte si ho v pohodlí domova

Zpět do obchodu