Doprava zdarma od 1 500 Kč.
Neohodnoceno

Chardonnay 2021 OAK AGED Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 12/21

Suché jakostní víno s přívlastkem Pozdní sběr. Chardonnay zelenožluté barvy, s velmi intenzivní vůní citrusů. Ve vůni tóny dřeva, mandle podpořené jemnou vanilkou. 13 měsíční ležení v sudu od francouzského bednářtví BARON. V chuti plné, harmonicky vyvážené kyseliny se zbytkovým cukrem a v  dochuti s jemným nádechem mandlí. 

Skladem
Kód: CH21OAK
390 Kč
Kategorie: Bílé víno
Záruka: 2 roky
Klasifikace: Pozdní sběr
Druh vína: Suché víno
Alkohol: 12,38
Zbytkový cukr: 8,7 g/l
Kyseliny: 8,8 g/l
Bezcukerný extrakt: 27,5 g/l
bile chardonnay 2021 PS
Novinka Tip

Medaile

Galerie Rulandských vín v ČR 2023 - zlatá medaile

 

Chardonnay 2021. Suché jakostní víno s přívlastkem Pozdní sběr. Chardonnay zelenožluté barvy, s velmi intenzivní vůní citrusů. Ve vůni tóny dřeva, mandle podpořené jemnou vanilkou. 13 měsíční ležení v sudu od francouzského bednářtví BARON. V chuti plné, harmonicky vyvážené kyseliny se zbytkovým cukrem a v  dochuti s jemným nádechem mandlí. Vhodné kombinovat s rybami, mořskými plody, bílým masem a těstovinami, hodí se k měkkým sýrům s bílou plísní, paštikám a bílým omáčkám. 

Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 12/21.

 

Odrůda Chardonnay 

Vůně tropického ovoce s kořenitým nádechem charakterizuje tuto patrně neznámější světovou odrůdu pocházenící z burgundska ve Francii. Její výrazné kyselinky podporují vůně citrusových plodů, kandovaného ovoce, banánů, zeleného jablka, hrušky, melounu, papáji, manga, mučenky a mnoha dalších. V gastronomii lze podávat s mořskými plody, k těstovinám, rizotům, foie gras, sýrům s bílou plísní. Vyzrálejší vína jsou pak vhodné k vepřovému a hovězímu masu, ale také k divočině. Odrůda vznikla z Pinot Noir x Gouais blanc.

 

Nakupujte bílé víno online Pod Kumstátem a vychutnejte si ho v pohodlí domova.

Zpět do obchodu