Doprava zdarma od 1 500 Kč.
Neohodnoceno

Sylvánské zelené 2021 Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 20/21

Polosladké víno žlutozelené barvy. Angreštovou vůni doplňuje vůně jablek. Chuť je plná díky pravidelnému míchání na kvasnicích, extraktivní, mírně kořenitá s vyšší kyselinkou a zbytkovým cukrem.

 

Skladem
Kód: SZ21
272 Kč
Kategorie: Bílé víno
Druh vína: Polosladké víno
Klasifikace: Pozdní sběr
Alkohol: 11,50 %
Kyseliny: 10,3 g/l
Zbytkový cukr: 22,2 g/l
Bezcukerný extrakt: 24,3 g/l
sylvanske zelene 2021 ps
Tip

Sylvánské zelené 2021. Polosladké víno žlutozelené barvy. Angreštovou vůni doplňuje vůně jablek. Chuť je plná díky pravidelnému míchání na kvasnicích, extraktivní, mírně kořenitá s vyšší kyselinkou a zbytkovým cukrem.

Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 20/21.

 

Odrůda Sylvánské zelené

Typické odrůdové víno má žlutozelenou barvu a pikantní vůni, u mladších vín travnatou až angreštovou. Chuť je plná, extraktivní, mírně kořenitá, v mládí s vyšší kyselinkou. Víno je neutrálního typu a při nižší sklizni mírně kořenité chuti bez zvláštních aromatických látek. Při vyšší vyzrálosti hroznů dává predikátní vína, která zráním na láhvi nabývají na olejovitosti, hladkosti a vláčné harmonii, v aroma se objevují květy akátu, minerální a vegetální tóny. Vína jsou vhodná ke střednědobé archivaci. Vína jsou výborná pro společenské události, neboť jejich pití neunavuje. Jsou to neutrální vína, která nenarušují chuť jemných jídel. Vhodná jsou k pokrmům z králíka, k drůbeži či vepřovému masu, předkrmům a smetanové omáčce.

 

Nakupujte bílé víno on-line Pod Kumstátem a vychutnejte si ho v pohodlí domo

Zpět do obchodu