Doprava zdarma od 1 500 Kč.
Neohodnoceno

Rulandské modré 2021 Víno tiché lahvové 0,75 L, výběr z hroznů, č. š. 25/21

Suché jakostní víno s přívlastkem Výběr z hroznů. Víno světlé až cihlové barvy, ovocité v závěru vůně kandovaného ovoce. Extraktivní a tělnaté s jemným nádechem čokolády a vanilky v chuti s dlouhotrvajícím závěrem. .12 měsíční zrání v sudu od vyhlášeného bednářství VBS Veneta Botti Schön.

Skladem
Kód: RM21
299 Kč
Kategorie: Červené víno
Druh vína: Suché víno
Klasifikace: Výběr z hroznů
Alkohol: 12,57 %
Zbytkový cukr: 0,3 g/l
Kyseliny: 6,2
Bezcukerný extrakt: 29,9 g/l
cervene rulandske modre 2021 VZH
Novinka Tip

Rulandské modré 2021. Suché jakostní víno s přívlastkem Výběr z hroznů. Víno světlé až cihlové barvy, ovocité v závěru vůně kandovaného ovoce. Extraktivní a tělnaté s jemným nádechem čokolády a vanilky v chuti s dlouhotrvajícím závěrem. .12 měsíční zrání v sudu od vyhlášeného bednářství VBS Veneta Botti Schön.

Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 25/21.

Odrůda Rulandské modré

Typická vína  jsou bledě rubínová až cihlově červená, s oranžovým až nazlátlým okrajem u sklenky, ve vůni jsou ovocné, hořkomandlové a kořenité tóny, chuť je plná, víno má nízký obsah kyselin, velmi jemné třísloviny a hebkost při klouzání po jazyku. Ve vůni a chuti můžeme hledat ostružiny, maliny, jahody, švestky, cassis, banány, černé třešně, brusinky, kdoule, hloh, vřes, pivoňky, jasmín, mátu, fialky, ve vyzrálých kůži, kouř hořícího dřeva, tlející listí, datle, fíky, sušené švestky, povidla, jahodový džem, moruše, hořké mandle, hořkou čokoládu, kakao, kávu, hřebíček, ale i zvěřinu a lanýže, jód, mořskou sůl a oříšky, v úpravě barrique se přidává smetanově-vanilkový rozměr. Barikování vín RM však není vždy příliš vhodné, může výrazně pozměnit typický a žádaný odrůdový charakter. Kvalitu a odrůdový charakter získává víno spíše zráním ve starých dubových sudech a delším ležením na láhvi.

 

Nakupujte červené víno online Pod Kumstátem a vychutnejte si ho v pohodlí domova.

Zpět do obchodu