Doprava zdarma od 1 500 Kč.
Neohodnoceno

Merlot 2021 Víno tiché lahvové 0,75 L, Výběr z hroznů, č. š. 21/21B

Suché jakostní víno s přívlastkem výběr z hroznů. Víno granátové barvy s vůní sušených švestek a fíků doplňuje typické aroma vanilky a kokosu. Extraktivní a tělnaté v chuti s dlouhotrvajícím závěrem. 12 měsíční zrání v sudu od vyhlášeného bednářství VBS Veneta Botti Schön.

Skladem
Kód: ME21
299 Kč
Kategorie: Červené víno
Druh vína: Suché víno
Klasifikace: Výběr z hroznů
Alkohol: 12,77 g/l
Zbytkový cukr: 0,3 g/l
Kyseliny: 5,9 g/l
Bezcukerný extrakt: 29,4
cervene merlot 2021 VZH
Novinka Tip

Merlot 2021.Suché jakostní víno s přívlastkem Výběr z hroznů. Víno granátové barvy s vůní sušených švestek a fíků doplňuje typické aroma vanilky a kokosu. Extraktivní a tělnaté v chuti s dlouhotrvajícím závěrem. 12 měsíční zrání v barikovém sudu od Tonnellerie Baron, které se stalo jednou z předních francouzských společností.

Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 21/21.

 

Odrůda Merlot

Merlot je tradiční, velmi oblíbená, středně pozdní až pozdní moštová odrůda révy vinné , určená k výrobě červených vín. Pochází patrně z francouzského regionu Bordeaux, kde vznikla spontánním křížením odrůd Magdeleine Noire des Charentes a Cabernet Franc.

Magdeleine Noire des Charentes je starobylá odrůda, poprvé popsaná roku 1847 P. Raguenaudem. Při zakládání nové vinice v Bretani, v blízkosti kláštera Saint-Suliac, na pahorku Mont Garrot, upřeli ampelografové pozornost na keř, rostoucí na planině, kde se před více než 200 lety nacházela vinice.

Vína Merlotu se dají pít samotná, bez doprovodu jídel. Podávají se k různým jemným paštikám, k srnčímu nebo jelenímu ragú, k telecím ledvinkám, k hříběcímu masu, k pokrmům s výraznou chutí rajčat, k pokrmům z pernaté zvěře nebo k ementálu.

 

Nakupujte červené víno online Pod Kumstátem a vychutnejte si ho v pohodlí domova.

Zpět do obchodu