Doprava zdarma od 1 500 Kč.
Neohodnoceno

Sylvánské zelené 2022 Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 15/22

Suché víno žlutozelené barvy.  Angreštovou vůni doplňuje vůně jablek. Chuť je plná díky pravidelnému míchání na kvasnicích, extraktivní, mírně kořenitá s vyšší kyselinkou a lehkým zbytkovým cukrem.

 

 

Skladem
Kód: SZ22
272 Kč
Kategorie: Bílé víno
Druh vína: Suché víno
Klasifikace: Pozdní sběr
Alkohol: 12,87%
Zbytkový cukr: 1,6 g/l
Kyseliny: 7,3
Bezcukerný extrakt: 23,7 g/l
sylvanske zelene 2022 PS
Novinka Tip

Sylvánské zelené 2022. Suché víno žlutozelené barvy.  Angreštovou vůni doplňuje vůně jablek. Chuť je plná díky pravidelnému míchání na kvasnicích, extraktivní, mírně kořenitá s vyšší kyselinkou a lehkým zbytkovým cukrem.

 

Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 15/22.

 

Odrůda Sylvánské zelené

Typické odrůdové víno má žlutozelenou barvu a pikantní vůni, u mladších vín travnatou až angreštovou. Chuť je plná, extraktivní, mírně kořenitá, v mládí s vyšší kyselinkou. Víno je neutrálního typu a při nižší sklizni mírně kořenité chuti bez zvláštních aromatických látek. Při vyšší vyzrálosti hroznů dává predikátní vína, která zráním na láhvi nabývají na olejovitosti, hladkosti a vláčné harmonii, v aroma se objevují květy akátu, minerální a vegetální tóny. Vína jsou vhodná ke střednědobé archivaci.Vína jsou výborná pro společenské události, neboť jejich pití neunavuje. Jsou to neutrální vína, která nenarušují chuť jemných jídel. Vhodná jsou k pokrmům z králíka, k drůbeži či vepřovému masu, předkrmům a smetanové omáčce.

 

Nakupujte bílé víno online Pod Kumstátem a vychutnejte si ho v pohodlí domova.

Zpět do obchodu