Doprava zdarma od 1 500 Kč.
Neohodnoceno

Rulandské bílé 2020 OAK AGED Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 3/20

Suché, velmi elegantní víno zlatavé barvy, v chuti plné s jemnou tříslovinou. Ve vůni tóny dřeva, mandle podpořené jemnou vanilkou a citrusy. 13 měsíční ležení v sudu od francouzského bednářtví BARON.  Vypěstována je na písčité půdě, rok výsadby 1959.

Skladem
Kód: BARON
390 Kč
Kategorie: Bílé víno
Klasifikace: Pozdní sběr
Druh vína: Suché víno
Alkohol: 12,41%
Zbytkový cukr: 7,4 g/l
Kyseliny: 6,6 g/l
Bezcukerný extrakt: 24,1 g/l
rulandske bile 2020 ps
Novinka Tip

Medaile

Grand Prix Vinex - stříbrná medaile

PRAGUE WINE TROPHY - PREMIUM Gold

 

Rulandské bílé 2020.Suché, velmi elegantní víno zlatavé barvy, v chuti plné s jemnou tříslovinou. Ve vůni tóny dřeva, mandle podpořené jemnou vanilkou a citrusy. 13 měsíční ležení v sudu od francouzského bednářtví BARON.  Vypěstována je na písčité půdě, rok výsadby 1959.

Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 3/20.

 

Odrůda Rulandské bílé

Typická odrůdová vína jsou světle žlutá až zlatavě zelenožlutá, jemné květinové neutrální vůně, u vyzrálého vína chlebnaté. Chuť je plná, dlouhotrvající, bohatá na extraktivní látky, harmonická, elegantní. Ve vůni a chuti můžeme hledat hrušky, broskev, červené ovoce, lískové oříšky, mandle, chlebovou kůrku, máslo, vanilku, jemnou kouřovou příchuť, citrusové plody a lipový květ. Acidita by měla být svěží, příjemná, ne příliš drsná, jako někdy u mladých vín. Vína jsou vhodná k dlouhodobé archivaci.Vína Rulandského bílého lze podávat při slavnostnějších příležitostech k bohatém výběru masitých jídel. Hodí se dobře i k uzeným rybám, k pečením, k sýrům s ušlechtilými plísněmi. Také k hutnější, ale ne příliš výrazné úpravě hovězího i vepřového masa, k hustším polévkám, k výraznějším paštikám a k uzenému masu. Vína přívlastková jsou vhodná k dezertům. Svěží Rulandské je vynikající aperitiv.

 

Nakupujte bílé víno online Pod Kumstátem a vychutnejte si ho v pohodlí domova.

Zpět do obchodu