Doprava zdarma od 1 500 Kč.
Neohodnoceno

Chardonnay 2022 Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 13/22

Suché jakostní víno s přívlastkem Pozdní sběr. Chardonnay zelenožluté barvy, velmi intenzivní vůně citrusových plodů. V chuti plné, harmonicky vyvážené kyseliny se zbytkovým cukrem a v  dochuti s jemným nádechem lískových oříšků.

Skladem
Kód: CH22
242 Kč
Kategorie: Bílé víno
Záruka: 2 roky
Druh vína: Suché víno
Klasifikace: Pozdní sběr
Alkohol: 12,89 %
Zbytkový cukr: 2,8 g/l
Kyseliny: 7,7 g/l
Bezcukerný extrakt: 24 g/l
chardonnay 2022 PS
Novinka Tip

Medaile

Galerie Rulandských vín v ČR 2023 - zlatá medaile

Chardonnay 2020. Suché jakostní víno s přívlastkem Pozdní sběr. Chardonnay zelenožluté barvy, velmi intenzivní vůně citrusových plodů. V chuti plné, harmonicky vyvážené kyseliny se zbytkovým cukrem a v  dochuti s jemným nádechem lískových oříšků. Vhodné kombinovat s rybami, mořskými plody, bílým masem a těstovinami, hodí se k měkkým sýrům s bílou plísní, paštikám a bílým omáčkám. 

 

Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 13/22.

 

Odrůda Chardonnay 

Vůně tropického ovoce s kořenitým nádechem charakterizuje tuto patrně neznámější světovou odrůdu pocházenící z burgundska ve Francii. Její výrazné kyselinky podporují vůně citrusových plodů, kandovaného ovoce, banánů, zeleného jablka, hrušky, melounu, papáji, manga, mučenky a mnoha dalších. V gastronomii lze podávat s mořskými plody, k těstovinám, rizotům, foie gras, sýrům s bílou plísní. Vyzrálejší vína jsou pak vhodné k vepřovému a hovězímu masu, ale také k divočině. Odrůda vznikla z Pinot Noir x Gouais blanc.

 

Nakupujte bílé víno online Pod Kumstátem a vychutnejte si ho v pohodlí domova.

Zpět do obchodu