Doprava zdarma od 1 500 Kč.
2 hodnocení

Aurelius 2020 Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 4/20

Polosuché jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr. Víno zelenožluté barvy, vůně nese ovocito-květnaté tóny kdoulově-lipové, chuť je plná, harmonická, s výraznějšími kyselinami, svěží až řízná, jemně kořenitá. Ve vůni a chuti můžeme hledat jablko, hrušku, meruňku, broskev, citronovou kůru a koření. 

 

Skladem
Kód: AU20
272 Kč
Kategorie: Bílé víno
Záruka: 2 roky
Druh vína: Polosuché víno
Klasifikace: Pozdní sběr
Alkohol: 12,5 %
Zbytkový cukr: 14 g/l
Kyseliny: 8,3 g/l
Bezcukerný extrakt: 22,5 g/l

Medaile

O POHÁR KARLA IV. - zlatá medaile

PRAGUE WINE TROPHY - stříbrná medaile

 

Aurelius 2020. Polosuché jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr. Víno zelenožluté barvy, vůně nese ovocito-květnaté tóny kdoulově-lipové, chuť je plná, harmonická, s výraznějšími kyselinami, svěží až řízná, jemně kořenitá. Ve vůni a chuti můžeme hledat jablko, hrušku, meruňku, broskev, citronovou kůru a koření. 

 

Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 4/20.

 

Odrůda Aurelius

Vína této odrůdy jsou podobného charakteru jako Ryzlink rýnský, s vůní lipového květu a krásnou kořenitostí, přecházející až ke kdoulovému aroma. Má svěží zelenožlutou barvu a výraznější kyselinku. Vůně této odrůdy může připomínat meruňku, jablko, hrušku, broskev přecházející do kořenitosti a citronové kůry. Víno je vhodné k předkrmům a bílému masu jako jsou drůbež a ryby. Tato odrůda vznikla křížením Neuburské x Ryzlink rýnský. Byla vyšlechtěna v Perné v letech 1953-1983 Ing. J. Veverkou a Ing. F. Zatloukalem.

 

Nakupujte bílé víno online Pod Kumstátem a vychutnejte si ho v pohodlí domova.

 

Zpět do obchodu