Doprava zdarma od 1 500 Kč.
Neohodnoceno

Aurelius 2022 Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 1/22

Suché jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr. Víno zelenožluté barvy, vůně nese ovocito-květnaté tóny kdoulově-lipové, chuť je plná, harmonická, s výraznějšími kyselinami, svěží až řízná, jemně kořenitá. Ve vůni a chuti můžeme hledat jablko, hrušku, meruňku, broskev, citronovou kůru a koření. 

Skladem
Kód: AU22
272 Kč
Kategorie: Bílé víno
Druh vína: Suché víno
Klasifikace: Pozdní sběr
Alkohol: 12,34%
Zbytkový cukr: 4,7 g/l
Kyseliny: 7,1 g/l
Bezcukerný extrakt: 24,7 g/l
aurelius 2022 PS
Novinka Tip

Aurelius 2022. Suché jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr. Víno zelenožluté barvy, vůně nese ovocito-květnaté tóny kdoulově-lipové, chuť je plná, harmonická, s výraznějšími kyselinami, svěží až řízná, jemně kořenitá. Ve vůni a chuti můžeme hledat jablko, hrušku, meruňku, broskev, citronovou kůru a koření.

Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 1/22.

 

Odrůda Aurelius

Vína této odrůdy jsou podobného charakteru jako Ryzlink rýnský, s vůní lipového květu a krásnou kořenitostí, přecházející až ke kdoulovému aroma. Má svěží zelenožlutou barvu a výraznější kyselinku. Vůně této odrůdy může připomínat meruňku, jablko, hrušku, broskev přecházející do kořenitosti a citronové kůry. Víno je vhodné k předkrmům a bílému masu jako jsou drůbež a ryby. Tato odrůda vznikla křížením Neuburské x Ryzlink rýnský. Byla vyšlechtěna v Perné v letech 1953–1983 Ing. J. Veverkou a Ing. F. Zatloukalem.

 

Nakupujte bílé víno on-line Pod Kumstátem a vychutnejte si ho v pohodlí domova.

 

Zpět do obchodu