Doprava zdarma od 1 500 Kč.
Neohodnoceno

Zweigeltrebe 2019 Víno tiché lahvové 0,75 L, Moravské zemské víno, č. š.10/19

Suché Moravské zemské víno. Víno sytě červené barvy s ovocitou vůní, hlavně ostružin. V chuti plné, nasládlé s vyváženou kyselinou. 12 měsíční zrání v sudu od vyhlášeného bednářství VBS Veneta Botti Schön.

Skladem
Kód: ZW19
272 Kč
Kategorie: Červené víno
Záruka: 2 roky
Druh vína: Suché víno
Klasifikace: Moravské zemské víno
Alkohol: 12 %
Zbytkový cukr: 0,09 g/l
Kyseliny: 5,38 g/l

Medaile

PRAGUE WINE TROPHY - stříbrná medaile

 

Zweigeltrebe 2019. Suché Moravské zemské víno. Víno sytě červené barvy s ovocitou vůní, hlavně ostružin. V chuti plné, nasládlé s vyváženou kyselinou. 12 měsíční zrání v sudu od vyhlášeného bednářství VBS Veneta Botti Schön.

Víno tiché lahvové 0,75 L, Moravské zemské víno, č. š. 10/19

 

Odrůda Zweigeltrebe

Zweigeltrebe je středně pozdní, moštová odrůda révy vinné. Byla vyšlechtěna roku 1922 bývalým ředitelem vinařské školy a vinařského ústavu v rakouském Klosterneuburgu, Fritzem Zweigeltem, křížením odrůd Svatovavřinecké (St. Laurent) a Frankovka (Blaufränkisch). O její rozšíření v Rakousku se později zasloužil legendární vinař Dr. Lenz Moser a nyní je zde nejrozšířenější modrou odrůdou.

Barva odrůdového vína je temně rubínově červená, ve vůni a chuti můžeme hledat ostružiny, višně, višňový kompot, lesní ovoce. Víno z této odrůdy je vhodné též ke scelování. Odrůdová vína jsou vhodná ke střednědobé archivaci. 

Vína doprovázejí bez problémů nejrůznější masité pokrmy i vydatné sýry, případně těstoviny. Vhodná jsou k jemně kořeněnému masu, bažantu, biftekům. K „zweiglu“ je vhodné například hovězí v karamelo-švestkové omáčce či jemné, vysoce jakostní tvrdé sýry.

 

Nakupujte červené víno online Pod Kumstátem a vychutnejte si ho v pohodlí domova.