Veltlínské zelené 2018 Víno tiché lahvové 0,75 L, Moravské zemské víno, č. š.9/18

Víno má světle zelenou až zelenožlutou barvu, svěží, pronikavou vůni, střední tělo, vyváženou chuť s ovocnými tóny a s vyšším obsahem příjemných kyselin. Ve vůni a chuti můžeme hledat lipový květ, jemně hořké mandle, muškátové tóny, pepř.

Skladem
Kód: VZ18MZV
242 Kč
Kategorie: Bílé víno
Druh vína: Suché víno
Klasifikace: Moravské zemské víno
Alkohol: 12,3 %
Zbytkový cukr: 1,96 g/l
Kyseliny: 5,26 g/l

Medaile

Seal of Approval AWC Vienna

 

Ruladnské bílé 2018. Víno má světle zelenou až zelenožlutou barvu, svěží, pronikavou vůni, střední tělo, vyváženou chuť s ovocnými tóny a s vyšším obsahem příjemných kyselin. Ve vůni a chuti můžeme hledat lipový květ, jemně hořké mandle, muškátové tóny, pepř.

 

Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 9/18.

 

Odrůda Veltlínské zelené

 

Mladé víno je svěží, s jemnou pepřnatostí a někdy i s lehkou vůní doutníku. Barevnost veltlínu je věcí technologie zpracování, za jeho buket je zodpovědná půda. Veltlíny ze sprašového podloží voní medem a lipovým květem a jsou kořenité, veltlíny z kamenitých půd zavoní lehkým oparem cigaretového kouře. V chuti je Veltlínské zelené plné aroma zelených mandlí a příjemně uhlazených kyselin. Z vinic na hlinitých půdách se objevuje vůně lipového květu, na půdách prvohorních hořkomandlová. Při zrání na lahvi se nejprve objevují zesílené kořenitě pepřnaté tóny, které posléze zanikají a kraluje mandlová chuť, zjemněná u přívlastkových vín vyšších stupňů sametovou plností.Vína  jsou vhodná pro denní stolování. Ředěna vodou jako vinný střik tiší žízeň. Lze je kombinovat se širší škálou pokrmů. Mladá jsou vhodná ke studeným masům, omáčkám a slaným předkrmům, vyzrálá k hovězímu, filé z mořských ryb a k neutrálním omáčkám.

 

Nakupujte bílé víno online Pod Kumstátem a vychutnejte si ho v pohodlí domova.