Doprava zdarma od 1 500 Kč.
Neohodnoceno

Rulandské bílé 2019 Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 3/19

Víno zlatavé barvy, jemné chuti s intezivní vůní bílých broskví a citrusů. V chuti plné, extraktivní s vyváženou kyselinou a zbytkovým cukrem. Díky vyššímu alkoholu nasládlé.

Vypěstována je na písčité půdě, rok výsadby 1959.

Skladem
Kód: 213
272 Kč
Kategorie: Bílé víno
Záruka: 2 roky
Klasifikace: Pozdní sběr
Druh vína: Suché víno
Alkohol: 13,01 %
Zbytkový cukr: 3,9 g/l
Kyseliny: 6,7 g/l
Bezcukerný extrakt: 20,6 g/l
rulandske bile 2019 ps
Novinka

Ruladnské bílé 2019.Víno zlatavé barvy, jemné chuti s intezivní vůní bílých broskví a citrusů. V chuti plné, extraktivní s vyváženou kyselinou a zbytkovým cukrem. Díky vyššímu alkoholu nasládlé.

Vypěstována je na písčité půdě, rok výsadby 1959.

 

Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 3/19.

 

Odrůda Rulandské bílé

Typická odrůdová vína jsou světle žlutá až zlatavě zelenožlutá, jemné květinové neutrální vůně, u vyzrálého vína chlebnaté. Chuť je plná, dlouhotrvající, bohatá na extraktivní látky, harmonická, elegantní. Ve vůni a chuti můžeme hledat hrušky, broskev, červené ovoce, lískové oříšky, mandle, chlebovou kůrku, máslo, vanilku, jemnou kouřovou příchuť, citrusové plody a lipový květ. Acidita by měla být svěží, příjemná, ne příliš drsná, jako někdy u mladých vín. Vína jsou vhodná k dlouhodobé archivaci.Vína Rulandského bílého lze podávat při slavnostnějších příležitostech k bohatém výběru masitých jídel. Hodí se dobře i k uzeným rybám, k pečením, k sýrům s ušlechtilými plísněmi. Také k hutnější, ale ne příliš výrazné úpravě hovězího i vepřového masa, k hustším polévkám, k výraznějším paštikám a k uzenému masu. Vína přívlastková jsou vhodná k dezertům. Svěží Rulandské je vynikající aperitiv.

 

Nakupujte bílé víno online Pod Kumstátem a vychutnejte si ho v pohodlí domova.