Doprava zdarma od 1 500 Kč.
Neohodnoceno

Rulandské bílé 2018 Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 6/18

Velmi elegantní víno zlatavé barvy, jemné chuti s širokou škálou vůní. Můžeme v ní hledat například mandle podpořené jemnou vanilkou a citrusy. Vypěstována je na písčité půdě, rok výsadby 1959.

Skladem
Kód: RB18
299 Kč
Kategorie: Bílé víno
Druh vína: Polosuché víno
Klasifikace: Pozdní sběr
Alkohol: 13 %
Zbytkový cukr: 7,1 g/l
Kyseliny: 5,2 g/l
Bezcukerný extrakt: 21 g/l

Medaile

Zlatá medaile Víno Bojnice
Zlatá medaile Vinfest
TOP 77 vín v ČR
Stříbrná medaile AWC Vienna

 

Ruladnské bílé 2018. Velmi elegantní víno zlatavé barvy, jemné chuti s širokou škálou vůní. Můžeme v ní hledat například mandle podpořené jemnou vanilkou a citrusy. Vypěstována je na písčité půdě, rok výsadby 1959.

 

Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 6/18.

 

Odrůda Rulandské bílé

Typická odrůdová vína jsou světle žlutá až zlatavě zelenožlutá, jemné květinové neutrální vůně, u vyzrálého vína chlebnaté. Chuť je plná, dlouhotrvající, bohatá na extraktivní látky, harmonická, elegantní. Ve vůni a chuti můžeme hledat hrušky, broskev, červené ovoce, lískové oříšky, mandle, chlebovou kůrku, máslo, vanilku, jemnou kouřovou příchuť, citrusové plody a lipový květ. Acidita by měla být svěží, příjemná, ne příliš drsná, jako někdy u mladých vín. Vína jsou vhodná k dlouhodobé archivaci.Vína Rulandského bílého lze podávat při slavnostnějších příležitostech k bohatém výběru masitých jídel. Hodí se dobře i k uzeným rybám, k pečením, k sýrům s ušlechtilými plísněmi. Také k hutnější, ale ne příliš výrazné úpravě hovězího i vepřového masa, k hustším polévkám, k výraznějším paštikám a k uzenému masu. Vína přívlastková jsou vhodná k dezertům. Svěží Rulandské je vynikající aperitiv.

 

Nakupujte bílé víno online Pod Kumstátem a vychutnejte si ho v pohodlí domova.