Doprava zdarma od 1 500 Kč.
Neohodnoceno

Pálava 2020 Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 10/20

Polosladké jakostní víno s přívlastkem Pozdní sběr. Víno zlatožluté barvy s vysokou viskozitou. Ve vůni svěží, ovocné a kořenité s jemným tónem muškátu, mandarinky a přezrálé broskve. Chuť plná se šťavnatou kyselinou a zbytkovým cukrem. 

Skladem
Kód: PA20
272 Kč
Kategorie: Bílé víno
Záruka: 2 roky
Druh vína: Polosladké víno
Klasifikace: Pozdní sběr
Alkohol: 11,80 %
Zbytkový cukr: 17,2 g/l
Kyseliny: 8,0 g/l
Bezcukerný extrakt: 23,9 g/l
palava 2020 ps medaile
Novinka Tip

Medaile

Danube Wine Challenge 2021 - stříbrná medaile

O POHÁR KARLA IV. - stříbrná medaile

 

Pálava 2020. Polosladké jakostní víno s přívlastkem Pozdní sběr. Víno zlatožluté barvy s vysokou viskozitou. Ve vůni svěží, ovocné a kořenité s jemným tónem muškátu, mandarinky a přezrálé broskve. Chuť plná se šťavnatou kyselinou a zbytkovým cukrem. 

 

Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 10/20.

 

Odrůda Pálava

Pálava je vhodná pro výrobu jakostních a výběrových vín. Protože se jedná o aromatickou odrůdu, je možno využít více technologických postupů zpracování hroznů. Lze zvolit přísně reduktivní technologii výroby za účelem dosažení svěžích, dobře pitelných vín (jakostní vína a nižší přívlastky). Lze také využít krátkodobé macerace rmutu za řízené teploty (vyšší přívlastky), čímž se uvolní větší množství aromatických látek a vína jsou mohutnější a plnější s výrazným aroma. V tomto případě je vhodné ponechat vyšší obsah zbytkového cukru, který zvýrazní aromatický charakter a chuťovou plnost. Výběrová vína jsou vhodná i na střednědobou archivaci.

Typový charakter vín je podobný vínům odrůdy Tramín červený, ale kořenitá plnost bývá nižší a naproti tomu acidita poněkud vyšší. Aciditu je každopádně nutné zachovat pro příjemné vyznění. Vína bývají obvykle zlatožluté barvy, ve vůni jsou aromatické látky Tramínu, tedy růží, doplněné o vanilkové tóny, chuť je plná, dlouhotrvající, jemnější harmonie než u Tramínu. Ve vůni a chuti můžeme hledat koření, muškát, vanilku, mandarinky.

Podává se podobně jako Tramín k silněji kořeněným jídlům, k paštikám, ke sladkým úpravám masa, k jemným ovčím či kozím sýrům, chipsům a olivám.


Nakupujte bílé víno online Pod Kumstátem a vychutnejte si ho v pohodlí domova.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení