Doprava zdarma od 1 500 Kč.
Neohodnoceno

Pálava 2020 Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 10/20

Polosladké jakostní víno s přívlastkem Pozdní sběr. Víno zlatožluté barvy s vysokou viskozitou. Ve vůni svěží, ovocné a kořenité s jemným tónem muškátu, mandarinky a přezrálé broskve. Chuť plná se šťavnatou kyselinou a zbytkovým cukrem. 

Skladem
Kód: PA20
272 Kč
Kategorie: Bílé víno
Záruka: 2 roky
Druh vína: Polosladké víno
Klasifikace: Pozdní sběr
Alkohol: 11,80 %
Zbytkový cukr: 17,2 g/l
Kyseliny: 8,0 g/l
Bezcukerný extrakt: 23,9 g/l

Medaile

Danube Wine Challenge 2021 - stříbrná medaile

O POHÁR KARLA IV. - stříbrná medaile

Víno Bojnice - stříbrná medaile

 

Pálava 2020. Polosladké jakostní víno s přívlastkem Pozdní sběr. Víno zlatožluté barvy s vysokou viskozitou. Ve vůni svěží, ovocné a kořenité s jemným tónem muškátu, mandarinky a přezrálé broskve. Chuť plná se šťavnatou kyselinou a zbytkovým cukrem. 

 

Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 10/20.

 

Odrůda Pálava

Pálava je vhodná pro výrobu jakostních a výběrových vín. Protože se jedná o aromatickou odrůdu, je možno využít více technologických postupů zpracování hroznů. Lze zvolit přísně reduktivní technologii výroby za účelem dosažení svěžích, dobře pitelných vín (jakostní vína a nižší přívlastky). Lze také využít krátkodobé macerace rmutu za řízené teploty (vyšší přívlastky), čímž se uvolní větší množství aromatických látek a vína jsou mohutnější a plnější s výrazným aroma. V tomto případě je vhodné ponechat vyšší obsah zbytkového cukru, který zvýrazní aromatický charakter a chuťovou plnost. Výběrová vína jsou vhodná i na střednědobou archivaci.

Typový charakter vín je podobný vínům odrůdy Tramín červený, ale kořenitá plnost bývá nižší a naproti tomu acidita poněkud vyšší. Aciditu je každopádně nutné zachovat pro příjemné vyznění. Vína bývají obvykle zlatožluté barvy, ve vůni jsou aromatické látky Tramínu, tedy růží, doplněné o vanilkové tóny, chuť je plná, dlouhotrvající, jemnější harmonie než u Tramínu. Ve vůni a chuti můžeme hledat koření, muškát, vanilku, mandarinky.

Podává se podobně jako Tramín k silněji kořeněným jídlům, k paštikám, ke sladkým úpravám masa, k jemným ovčím či kozím sýrům, chipsům a olivám.


Nakupujte bílé víno online Pod Kumstátem a vychutnejte si ho v pohodlí domova.

Zpět do obchodu