Doprava zdarma od 1 500 Kč.
Neohodnoceno

Merlot 2020 Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 22/20

Suché jakostní víno s přívlastkem Pozdní sběr. Víno světle granátové barvy s vůní zralých švestek a sladkého koření, v chuti připomíná černé třešně a švestková povidla, s doteky skořice a vanilky. 12 měsíční zrání v sudu od vyhlášeného bednářství VBS Veneta Botti Schön.

Skladem
Kód: ME20
299 Kč
Kategorie: Červené víno
Druh vína: Suché víno
Klasifikace: Pozdní sběr
Alkohol: 12,44 %
Zbytkový cukr: 0,4 g/l
Kyseliny: 5,0 g/l
Bezcukerný extrakt: 25,7 g/l
merlot 2020 ps
Tip

Medaile

Promenáda červených vín - stříbrná medaile

 

Merlot 2019. Suché jakostní víno s přívlastkem Pozdní sběr. Víno světle granátové barvy s vůní zralých švestek a sladkého koření, v chuti připomíná černé třešně a švestková povidla, s doteky skořice a vanilky. 12 měsíční zrání v sudu od vyhlášeného bednářství VBS Veneta Botti Schön.

 

Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 22/20.

 

Odrůda Merlot

Merlot je tradiční, velmi oblíbená, středně pozdní až pozdní moštová odrůda révy vinné, určená k výrobě červených vín. Pochází patrně z francouzského regionu Bordeaux, kde vznikla spontánním křížením odrůd Magdeleine Noire des Charentes a Cabernet Franc.

Magdeleine Noire des Charentes je starobylá odrůda, poprvé popsaná roku 1847 P. Raguenaudem. Při zakládání nové vinice v Bretani, v blízkosti kláštera Saint-Suliac, na pahorku Mont Garrot, upřeli ampelografové pozornost na keř, rostoucí na planině, kde se před více než 200 lety nacházela vinice.

Vína Merlotu se dají pít samotná, bez doprovodu jídel. Podávají se k různým jemným paštikám, k srnčímu nebo jelenímu ragú, k telecím ledvinkám, k hříběcímu masu, k pokrmům s výraznou chutí rajčat, k pokrmům z pernaté zvěře nebo k ementálu.

 

Nakupujte červené víno online Pod Kumstátem a vychutnejte si ho v pohodlí domova.

Zpět do obchodu