Doprava zdarma od 1 500 Kč.
Neohodnoceno

Chardonnay 2019 Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 4/19

Suché jakostní víno s přívlastkem Pozdní sběr. Chardonnay zelenožluté barvy, velmi intenzivní vůně citrusů, na konci zralý banán. V chuti plné, harmonicky vyvážené kyseliny se zbytkovým cukrem a v  dochuti s jemným nádechem mandlí. Vhodné kombinovat s rybami, mořskými plody, bílým masem a těstovinami, hodí se k měkkým sýrům s bílou plísní, paštikám a bílým omáčkám. 

Skladem
Kód: CHA19
242 Kč
Kategorie: Bílé víno
Záruka: 2 roky
Klasifikace: Pozdní sběr
Druh vína: Suché víno
Alkohol: 12,53
Zbytkový cukr: 5,1 g/l
Kyseliny: 7,2 g/l
Bezcukerný extrakt: 21,2

Medaile

Galerie Rulandských vín v ČR 2020 - zlatá medaile

 

Chardonnay 2019. Suché jakostní víno s přívlastkem Pozdní sběr. Chardonnay zelenožluté barvy, velmi intenzivní vůně tropického ovoce, na konci zralé kiwi. V chuti plné, harmonicky vyvážené kyseliny se zbytkovým cukrem a v  dochuti s jemným nádechem lískových oříšků. Vhodné kombinovat s rybami, mořskými plody, bílým masem a těstovinami, hodí se k měkkým sýrům s bílou plísní, paštikám a bílým omáčkám. 

Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 4/19.

 

Odrůda Chardonnay 

Vůně tropického ovoce s kořenitým nádechem charakterizuje tuto patrně neznámější světovou odrůdu pocházenící z burgundska ve Francii. Její výrazné kyselinky podporují vůně citrusových plodů, kandovaného ovoce, banánů, zeleného jablka, hrušky, melounu, papáji, manga, mučenky a mnoha dalších. V gastronomii lze podávat s mořskými plody, k těstovinám, rizotům, foie gras, sýrům s bílou plísní. Vyzrálejší vína jsou pak vhodné k vepřovému a hovězímu masu, ale také k divočině. Odrůda vznikla z Pinot Noir x Gouais blanc.

 

Nakupujte bílé víno online Pod Kumstátem a vychutnejte si ho v pohodlí domova.

Zpět do obchodu