Doprava zdarma od 1 500 Kč.

Aurelius 2018 Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 4/18

Suché jakostní víno s přívlastkem Pozdní sběr. Víno zelenožluté barvy, vůně nese ovocito-květnaté tóny kdoulově-lipové, chuť je plná, harmonická, s výraznějšími kyselinami, svěží až řízná, jemně kořenitá. Ve vůni a chuti můžeme hledat jablko, hrušku, meruňku, broskev, citronovou kůru a koření. Patří mezi nejúspěšnější vína ročníku 2018 na tuzemských i světových soutěžích.

Skladem
Kód: AU18
299 Kč
Kategorie: Bílé víno
Záruka: 2 roky
Druh vína: Suché víno
Klasifikace: Pozdní sběr
Alkohol: 12,5 %
Zbytkový cukr: 7,3 g/l
Kyseliny: 5,7 g/l
Bezcukerný extrakt: 18,8 g/l
aurelius 2018 PS s medailemi
Novinka

Medaile

Zlatá medaile Muvina Prešov
Zlatá medaile Danube Wine Challenge
Zlatá medaile Oenoforum
TOP 77 vín v ČR
Stříbrná medaile Valtické vinné trhy
Stříbrná medaile AWC Vienna
Stříbrná medaile Národní soutěž vín
Stříbrná medaile Co chutná mladým
Stříbrná medaile Málo pěstované odrůdy

 

Aurelius 2018. Suché jakostní víno s přívlastkem Pozdní sběr. Víno zelenožluté barvy, vůně nese ovocito-květnaté tóny kdoulově-lipové, chuť je plná, harmonická, s výraznějšími kyselinami, svěží až řízná, jemně kořenitá. Ve vůni a chuti můžeme hledat jablko, hrušku, meruňku, broskev, citronovou kůru a koření. Patří mezi nejúspěšnější vína ročníku 2018 na tuzemských i světových soutěžích.

Víno tiché lahvové 0,75 L, pozdní sběr, č. š. 4/18.

 

Odrůda Aurelius

Vína této odrůdy jsou podobného charakteru jako Ryzlink rýnský, s vůní lipového květu a krásnou kořenitostí, přecházející až ke kdoulovému aroma. Má svěží zelenožlutou barvu a výraznější kyselinku. Vůně této odrůdy může připomínat meruňku, jablko, hrušku, broskev přecházející do kořenitosti a citronové kůry. Víno je vhodné k předkrmům a bílému masu jako jsou drůbež a ryby. Tato odrůda vznikla křížením Neuburské x Ryzlink rýnský. Byla vyšlechtěna v Perné v letech 1953-1983 Ing. J. Veverkou a Ing. F. Zatloukalem.

 

Nakupujte bílé víno online Pod Kumstátem a vychutnejte si ho v pohodlí domova.