Vybrali jsme pro vás šest nejlepších vín z daného ročníku

a všechny je umístili do jediné kolekce.

Kolekce „Pod Kumstátem“ je sbírkou šesti nejlépe námi hodnocených vín z našeho vinařství. Vinná réva tu roste na jedinečných hlubokých půdách blízko chráněné krajinné oblasti, která je ukázkou  původní a nedotčené jihomoravské stepní vegetace. 

Výskyt celé řady chráněných druhů rostlin i živočichů v této oblasti vytvořil podmínky, které jsou pro růst a zrání vína takřka dokonalé. V době dešťů krajina skvěle zadržuje vodu, díky čemuž se hroznové kuličky krásně nalévají. V horkých letních dnech, kdy se do vinných svahů opírá ostré slunce,  víno optimálně zraje a získává potřebnou sladkost.

Kombinací vzácných přírodních podmínek , naší mimořádné péče během sběru a ostatních výrobních procesů vzniká výjimečné víno prvotřídní kvality, které pohladí chuťové pohárky zkušených i méně zkušených milovníků dobrého vína.  Příkladem je vyvážený poměr  zbytkového cukru a svěžích kyselin.

Ať už patříte do té či oné skupiny nebo prostě jenom chcete ochutnat dobré víno – kolekci „Pod Kumstátem“ naplní i ta nejvyšší očekávání. Stačí se pro ni zastavit v našem vinařství.